Lato w Formie

Lato w Formie

Koncerty, pokazy, animacje, wystawy, teatry uliczne, kino plenerowe. Do tego imprezy rekreacyjne i sportowe.
W sumie ponad 100 różnych wydarzeń, w tym zupełnie nowe projekty: „Szkicologia”, „Przystanek starówka” i „uwolnienie Starego Rynku”. Cykl imprez „Lato w formie” potrwa aż do września.

Zaczynamy 1 czerwca Dniem Dziecka. W kolejne dni czerwca czekają nas emocje sportowe: 4 czerwca - Bieg Piekarczyka, 18 czerwca - Garmin Iron Triathlon, a 24 czerwca - Puchar Polski Nordic Walking.

Od 1 lipca ruszy scena letnia. Stanie na placu przed katedrą i tam w każdą sobotę i niedzielę będą czekały na mieszkańców i turystów główne atrakcje – choć nie tylko tam.

Tegoroczną nowością jest „Przystanek starówka” realizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury. W każdy weekend w godz. od 11 do 17 przed Ratuszem Staromiejskim będzie można przyjemnie, ciekawie i interesująco spędzić czas w wygodnym ogródku. Tu będzie można „bawić się i uczyć z kulturą”. Poznać tajniki tworzenia różnych rzeczy i posłuchać muzyki. Najmłodsi będą mogli pobawić się w piasku, gdy dorośli będą raczyli się np. kawą lub herbatą.

Od 3 czerwca (następnie w każdą sobotę) rusza także projekt Szkicologia. To cykl warsztatów rysunkowych i plenerów realizowanych przez architektów. Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/szkicologia/?fref=ts

Trzecią nowością „uwolnienie Starego Rynku”. Uwolnienie dla artystów, twórców kultury, twórców ludowych, animatorów oraz każdej uzdolnionej osoby, która nie będzie się bała skonfrontowania swoich umiejętności i dokonań z widownią. Bez opłat i zbędnych pozwoleń, każdy kto ma ochotę śpiewać, malować, animować itp. - a przy okazji zbierać do przysłowiowego „kapelusza” lub „futerału” parę złotych – będzie miał taką możliwość.

O szczegółach wydarzeniach będziemy na bieżąco informowali w tym wydarzeniu. Serdecznie zapraszamy.