ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA ELBLĄŻAN

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA ELBLĄŻAN

Przed nami wydarzenie, które wprowadzi nas w magiczny, bożonarodzeniowy klimat, to Świąteczne Spotkania Elblążan, które odbędą się w dniach 10-11 grudnia 2022r.

Wspólna Wigilia, występy artystyczne dzieci i młodzieży, zbiórki charytatywne, warsztaty dla najmłodszych, świąteczne kramy i wspólne gotowanie.

Tradycyjnie wydarzenie odbędzie się w formie świątecznego jarmarku, gdzie będzie można spróbować oryginalnych potraw z różnych stron świata, zakupić rękodzieło i regionalne produkty.

W sobotę odbędzie się Wspólne Gotowanie z Elbląskim Klubem Szefów Kuchni, które zakończy się degustacją jednego z najpopularniejszych, świątecznych dań, bigosu.

Jak co roku, w niedzielę o godz. 15:00 zapraszamy wszystkich do udziału we Wspólnej Wigilii.

Podczas Świątecznych Spotkań Elblążan zachęcamy również do dzielenia się dobrem podczas akcji organizowanych przez Biuro Prezydenta Miasta i wolontariuszy. Zapraszamy na świąteczny kiermasz charytatywny – BUDZIMY MIKOŁAJA. Dochód z tego kiermaszu zostanie przekazany na rehabilitację Mikołaja – małego elblążanina, który w ubiegłym roku w przedszkolu zakrztusił się winogronem. Chłopiec wciąż jest w śpiączce i potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Tradycyjnie już będzie można również wspomóc zwierzęta z elbląskiego schroniska. Przez dwa dni trwać będzie zbiórka rzeczowa.

To wyjątkowy czas, który staramy się spędzać razem.

Serdecznie zaprasza

Witold Wróblewski

Prezydent Miasta Elbląg

Zapraszamy serdecznie :)

Poniżej szczegółowy harmonogram: