XVII Elbląskie Święto Chleba

XVII Elbląskie Święto Chleba
XVII Elbląskie Święto Chleba
25-27 sierpnia 2023 Stare Miasto

Elbląskie Święto Chleba – czyli jarmark palce lizać. Już po raz XVII zapraszamy na wydarzenie, które przyciąga setki odwiedzających. To jeden z największych jarmarków produktów regionalnych w Polsce Północnej.

Przez trzy dni (25 - 27 sierpnia) Stare Miasto będzie tętniło życiem, kusiło zapachami i smakami. W każdej części starówki będzie można znaleźć coś interesującego. Oprócz wypieków, na stoiskach znajdziemy wyroby cukiernicze, wędliny, żywność ekologiczną czy rękodzieło. Ale to nie wszystko. Elbląskie Święto Chleba to także wspólne gotowanie, warsztaty wyrabiania i pieczenia chleba, spektakle i koncerty. Na scenie przy katedrze usłyszymy m.in. Natalię Nykiel, Afromental, zespół Muchy, Klezmafour i Elbląską Orkiestrę kameralną. Nie zabraknie też klubowej muzyki z DJ-em.

Dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego zamieni się w „Bajeczną” strefę, do której zapraszamy całe rodziny. Będą dmuchańce, kraina sportu i zabaw, warsztaty rzeźbienia w drewnie, pokaz kowalstwa, kraina „Majsterkowo” z Castoramą. A na Wyspie Spichrzów czekać będzie wesołe miasteczko z karuzelami innymi atrakcjami.

Na Bulwarze Zygmunta Augusta zlokalizowana będzie Strefa Relaksu i Zdrowia, w której prowadzone będą między innymi badania profilaktyczne. Każdy odwiedzający będzie mógł odpocząć i nabrać siły na dalsze zwiedzanie.

Tradycyjnie jednym z elementów Święta Chleba są niezwykle widowiskowe wyścigi smoczych łodzi, a nowością będą zawody na deskach SUP. Wszystko będzie się odbywać na rzece Elbląg.

 

Szczegółowy program: https://elblag.eu/SCH2023.pdf

 

XVII Elbląskie Święto Chleba jest realizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w konkursie „Organizacja wydarzeń regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną i lokalną oraz dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur w 2023”.

 

 

 

 


Pliki do pobrania: