XVI Elbląskie Święto Chleba

XVI Elbląskie Święto Chleba
26 - 28 sierpień  2022/ Stare Miasto
 

Coroczna impreza, organizowana na koniec wakacji od 2005 roku, w tym roku zaplanowana w terminie od 26 do 28 sierpnia. To jeden z największych jarmarków produktów regionalnych w Polsce Północnej – ponad 200 wystawców. Na jarmarku znajdziemy różnego rodzaju wypieki, produktu żywnościowe, rękodzieło, czy sztukę ludową.
Elbląskie Święto Chleba, to także cykl koncertów muzycznych w wykonaniu artystów lokalnych i zaproszonych gwiazd oraz dodatkowe atrakcje skierowanych do mieszkańców Elbląga i turystów. Elbląskie Święto Chleba to również okazja do spotkań z przedstawicielami Miast Partnerskich. 

 

Smocze łodzie dopłynęły do Elbląga

Podczas Elbląskiego Święta Chleba, już po raz VIII na rzece Elbląg odbyły się wyścigi smoczych łodzi.

Jest to efektowna i emocjonująca forma rywalizacji i zabawy dla każdego. Na imprezę zaprasza Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Wyścigi smoczych łodzi, to jedna z atrakcji tegorocznego Elbląskiego Święta Chleba. Rywalizacja wioślarzy została zaplanowana na 27 sierpnia 2022r. (sobota). Do udziału w imprezie zapraszamy wszystkich chętnych amatorów: grupy nieformalne, zakłady pracy, organizacje pozarządowe, przedstawicieli instytucji, samorządów i klubów sportowych.

Załoga składa się z 16 osób plus dobosz. Co ważne, mogą to być załogi mieszane – liczba kobiet i mężczyzn może być dowolna. Możliwy jest udział osób, które w dniu startu mają ukończone 14 lat. Zgłoszenia, które przyjmowane są do 25 sierpnia 2022r., należy przesyłać poprzez formularz Google tutaj. Regulamin zawodów dostępny jest tutaj.

Główną areną zmagań smoczych łodzi będzie tradycyjnie rzeka Elbląg, pomiędzy mostami Wysokim a Niskim. Początek zawodów zaplanowano na o godz. 10:00. Dla trzech najlepszych ekip przewidziano puchary prezydenta miasta oraz medale, a dla wszystkich drużyn pamiątkowe dyplomy.

Startujący zawodnicy są zobowiązani do udziału w wyścigach w kamizelkach asekuracyjnych, które zapewnią organizatorzy. Na każdej łodzi nad bezpieczeństwem uczestników wyścigów będzie czuwał sternik.

Organizatorami VIII Wyścigu Smoczych Łodzi na rzece Elbląg o Puchar Prezydenta Witolda Wróblewskiego są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Szczegóły obchodów Elbląskiego Święta Chleba:

 

Pliki do pobrania: